
"Automation has a name: FANUC" Dat is het motto van de FANUC stand op de EMO 2025 beurs in Hannover, Duitsland (22-26 september). Steeds meer fabrikanten uit de meest uiteenlopende industrieƫn kiezen voor FANUC technologie - een trend die duidelijk zichtbaar zal zijn op de beurs.
Bezoekers aan stand D30 in hal 6 zullen inzicht krijgen in de technologie van FANUC als betrouwbare partner voor machinegebruikers, fabrikanten en integrators. De nadruk zal liggen op de presentatie van een gloednieuwe CNC serie, de FS500i-A. Een spectaculaire 'kubus' bestaande uit videoschermen zal zorgen voor een dynamische 3D ervaring.
FANUC's nieuwste CNC biedt enorme vooruitgang op het gebied van gebruikersinterface, proces-, digitale en netwerktechnologieƫn. Machinegebruikers profiteren bijvoorbeeld van 2,7 keer hogere CPU-prestaties, wat snellere cyclustijden, verbeterde 5-assige simultane mogelijkheden en een betere oppervlaktekwaliteit mogelijk maakt. Machinebouwers profiteren van ondersteuning voor een grotere verscheidenheid aan machineconfiguraties, terwijl systeem integratoren kunnen profiteren van eenvoudigere integratie met digitale technologie om Industrie 4.0 projecten te ondersteunen.
De FS500iA maakt deel uit van FANUC's brede aanbod op het gebied van fabrieksautomatisering. Machinegebruikers ontdekken bijvoorbeeld dat zij alle CNC-gestuurde bewerkingen van FANUC digitaal kunnen simuleren en testen. Op de interactieve stand wordt hoogperformante freesbewerking getoond, waarbij duidelijk wordt hoe fabrikanten met krachtige FANUC-software real-time digitale weergaven van bewerkingsprocessen kunnen genereren. Dit omvat geavanceerde G-code simulatie en Smart Digital Twin-technologie.
FANUC presenteert ook het FIELD system Basic Package dat fungeert als dataplatform. Nieuwe functies zijn onder meer de AI Servo Monitor-software, die afwijkingen detecteert en helpt bij het onderhoud van machines. Gebruikers profiteren bovendien van een flexibelere implementatie, via FANUCās vooraf geconfigureerde FIELD BASE Pro-hardware of een virtuele machine op hun eigen IT-infrastructuur.
Voor machinebouwers zijn er diverse hoogtepunten op het vlak van fabrieksautomatisering, waaronder de verbeterde prestaties van de FANUC iPC (industriƫle PC) dankzij de integratie van 11e generatie Intel Core-processortechnologie en ondersteuning voor Windows 11. Zowel de FANUC iPC als de nieuwe FS500i-A CNC voldoen aan de internationale cybersecuritynorm IEC 62443 voor industriƫle automatisering en besturingssystemen.
Een belangrijk ontwikkelingsgebied voor FANUC is energie-efficiĆ«ntie. De nieuwe αi-D servo- en spindelaandrijvingen zijn hiervan een treffend voorbeeld. Deze zorgen doorgaans voor een vermindering van het energieverlies met 10ā15% ten opzichte van de vorige generatie aandrijfsystemen, en tot 30% minder ruimtebeslag.
Een van de blikvangers op het gebied van bewerkingsmachines is de eerste Europese presentatie van FANUCās nieuwe ROBODRILL C-serie bewerkingscentrum. Deze serie biedt een hogere nauwkeurigheid dankzij verbeterde maatregelen en compensatie van thermische verplaatsingen. Machinegebruikers profiteren bovendien van een nieuwe spindel met hogere versnelling, verbeterd gebruiksgemak en extra energiebesparing via FANUCās nieuwe αi-D servo- en spindelaandrijvingen.
Bezoekers krijgen een indrukwekkend voorbeeld van wat mogelijk is met FANUCās geavanceerde CNC-technologie en uiterst precieze bewerkingscentra. Een ROBODRILL simuleert de 5-assige bewerking van een aluminium Samurai-masker. FANUC en zijn partners hebben het originele masker gescand in het Samurai Museum in Berlijn, en de ROBODRILL kan het vrije vorm masker produceren in een cyclus van 28 uur. Als speciale attractie maken bezoekers kans om zelf een fijn bewerkt Samurai-masker te winnen. Een andere ROBODRILL demonstreert live het power skiven van tandwielen met een draaifunctie in vier assen. Deze demonstratie toont hoe kleine tandwielen ā bijvoorbeeld voor pompen of elektrische fietsen ā efficiĆ«nt geproduceerd kunnen worden in een compacte opstelling met multi-as functionaliteit. Voor bezoekers die geĆÆnteresseerd zijn in de nieuwste draadvonktechnologie, presenteert FANUC op de stand de ROBOCUT α-C400iC, geautomatiseerd met een FANUC CRX collaboratieve robot (cobot) en FANUCās betrouwbare AWF 3 (Automatic Wire Feed) technologie.
Onder de robotdemonstraties is een robotfreescel met de M-810/270-27B, die voor het eerst in Europa verschijnt. Deze hoognauwkeurige robot met hoge stijfheid zal zijn op de spindel gemonteerde eindeffector gebruiken om op hoge snelheid te frezen en boren (met koelvloeistof) van een gietstalen onderdeel. De ondersteuning komt van FANUC's nieuwe R-50iA robot controller en zijn hoognauwkeurige robotbeweging, die een kosteneffectieve bewerkingsoplossing biedt als een van de aanvullende methoden op het traditionele bewerkingsproces. Demonstraties van nieuwe robots voor grote, zware onderdelen zullen ook centraal staan. Hier zal FANUC een 'teaser' geven van zijn opkomende lange-arm M-1000/550F-46A met 550 kg payload en 4,6 m reikwijdte, die de uitwisseling van auto-onderdelen aan een grote FANUC machine zal simuleren. Naast deze display zullen bezoekers de nieuwe M-950iA/500 met een payload van 500 kg zien, die een grote stalen cilinder laadt en lost op een bewerkingsmachine. Hoogtepunten op het gebied van collaboratieve robots zijn verschillende toepassingen en cellen gerealiseerd met FANUC's CRX serie die gebruik maken van intelligente functies zoals beeldverwerking en krachtsensoren. EƩn cel demonstreert real-time visuele tracking in een verfproces: een cobot met iRVision laadt en ontlaadt automatisch de rail van een verflijn zonder onderbreking. Er is ook een interactieve display waar bezoekers een ROBOGUIDE simulatie van de FANUC stand kunnen zien door een virtual reality (VR) lens.
Op de EMO onderstreept FANUC nogmaals haar rol als toonaangevende partner voor de productie-industrie - niet alleen door haar geavanceerde technologie, maar ook door het aanbieden van de beste total cost of ownership (TCO) in de industrie, dankzij een uitgebreid dienstenpakket. Een ervaren team van FANUC verkoop- en engineeringexperts zal aanwezig zijn op de stand om op maat gemaakte automatiseringsoplossingen te bespreken, afgestemd op de specifieke productie-uitdagingen van bezoekers.